czwartek, 18 kwietnia 2013

„Magiczne drzewo – Czerwone krzesło” - Andrzej Maleszka


Opis: Burza powaliła olbrzymi stary dąb. Było to Magiczne Drzewo. Ludzie zrobili z niego setki przedmiotów, a każdy zachował cząstkę magicznej siły. Wśród nich było czerwone krzesło.
Niesamowite przygody, niebezpieczeństwa, humor i magia.. Autobus, który zwariował, most ze światła i wielka fala tsunami. Latający dom, olbrzymi lew i sto wyczarowanych psów! Fantastyczna opowieść o trójce dzieci, które znalazły krzesło spełniające życzenia.
Te dobre i te złe...

Moja opinia:
Czy nie marzyłeś kiedyś aby mieć coś co spełniłoby twoje wszystkie życzenia? Wszystko. Czego tylko zapragniesz w danej chwili. Ach.. ja nie raz. A teraz zamknij oczy i wyobraź sobie, że masz coś takiego. Co  by to było? Szczęśliwa moneta, znaleziona na chodniku? Ukochana zakładka, a może... czerwone krzesło?
Pierwszy raz spotkałam się z tą serią będąc u siostry ciotecznej, która posiada całą serię „Magicznego drzewa”. Ostatnio natknęłam się na te książki w bibliotece więc czym prędzej wypożyczyłam.
Muszę powiedzieć, że czyta się w zastraszającym tempie, akcja jest wartka i nie ma zbędnych opisów. Język jest prosty, przez to bardzo łatwo przyswajalny, ale czy nie za prosty? Autor na pewno mógłby o wiele lepiej i ciekawiej opisać te niezwykłe zdarzenia.
Zazwyczaj jest tak, że czytając jakąś książkę znajdujemy tam postać najbardziej przez nas lubianą, jednak tu nie znalazłam takiej. Wszystkie są proste i bezbarwne, że tak powiem – zwykłe. No dobra ale koniec już tych minusów, teraz czas na dobre strony tej powieści. Wielkie brawa za wyobraźnię, bo trzeba trochę pogłówkować żeby wymyślić tyle niespodziewanych sytuacji, życzeń oraz taką ciocię, która potrafi tyle namieszać. 
Polecam szczególnie tym młodszym, im na pewno książka przypadnie do gustu.

2 komentarze:

  1. Widziałam fragment filmu ,,Magiczne drzewo" i chciałabym obejrzeć go kiedyś do końca, bo podobał mi się pomysł z zaczarowanym drzewem. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja nie oglądałam ale postaram się w najbliższym czasie go obejrzeć, będzie dobrym uzupełnieniem całej powieści. :)

      Usuń

Drogi czytelniku!
Skoro tu dotarłeś, to znaczy (mam nadzieję), że przeczytałeś post powyżej i wiesz co komentujesz.
Proszę o zachowanie kultury.
Będzie mi bardzo miło jeśli co do treści komentarza trochę się wysilisz. :)
Twojego bloga także odwiedzę i jeśli przypadnie mi do gustu – pozostawię po sobie ślad.
Jeśli masz do mnie jakieś pytanie, to śmiało pytaj.
Kontakt: kinga_godowska@wp.pl lub kinga.godowska@vp.pl
Dziękuję za wszystkie komentarze!